• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Patria Nostra

20 maja 2019

Uczniowie Zespołu Szkół w Mętkowie nagrodzeni w międzynarodowym konkursie Patria Nostra

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w IV edycji konkursu historycznego Patria Nostra, która adresowana była do polskiej młodzieży z Mazowsza, Małopolski, Wielkopolski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, państw Unii Europejskiej i USA.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej, budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 30-sekundowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski.
Drużyna w składzie Nikola Pająk, Kamila Zmarzły i Daria Adamska zajęła wysoką 13 pozycję przygotowując pracę pt. „ 12 maja 1935r. - umiera Marszałek Józef Piłsudski”. W ścisłej 30 znalazły się także prace zespołu w składzie: Małgorzata Sułkowska, Daria Wanat i Emilia Sędzielarz pt. „Sarmacki Katyń” oraz praca Julii Wierzby, Oliwii Leśniak i Michała Szumniaka pt. „ W niemieckim obozie Auschwitz umiera sportowiec Bronisław Czech”, prace uczniów powstały pod opieką nauczyciela historii Pani Joanny Lelito-Pajor.
Uczniowie w dniu 16 kwietnia br. wzięli udział w gali finałowej w konkursu, która miała miejsce w Nowohuckim Centrum Kultury, odebrali nagrody rzeczowe i zobaczyli swoje pracę na dużym ekranie. Ponadto prace konkursowe Naszych uczniów będą wyświetlane w 2019 roku na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych.

 

Relacja TVP 3 Kraków, TVP Małopolska
https://konkurs-patrianostra.pl/edycja-iv-malopolska-2018-2019#final