• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Aktualności - wrzesień 2012

28 września 2012

Gminne Zwody w Biegach Przełajowych

W piątek 21 września Parafialny Klub Sportowy Arka oraz Zespół Szkół w Mętkowie zorganizował Gminne Zawody w  Biegach Przełajowych.
28 września 2012

BEZPŁATNA NAUKA DLA DOROSŁYCH

Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie prowadzi nabór uzupełniający na kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie technik budownictwa i opiekun medyczny oraz do Szkoły Policealnej Nr 2 w Chrzanowie w zawodzie technik informatyk.
26 września 2012

PARP ogłasza trzeci, największy nabór firm do projektu Instrument Szybkiego Reagowania

W dniu 3 września 2012 r. rozpoczęła się kolejna rekrutacja firm, które odczuwają negatywne skutki spowolnienia gospodarczego i chcą skorzystać z pakietu usług doradczo-szkoleniowych w ramach projektu ISR.
25 września 2012

Piknik Informacyjny "Bezpieczniej pod niebieskim parasolem"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rozkochowa oraz całej Gminy Babice do udziału w Pikniku Informacyjnym pod hasłem „Bezpieczniej pod niebieskim parasolem”
25 września 2012

Informacja Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

W dniach 24.09 - 08.10.2012 roku zostanie przeprowadzone cykliczne badanie sadów, wykonywane raz na 5 lat we wszystkich państwach UE.
21 września 2012

"Barwy wolontariatu"

Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce, zapraszają do udziału w konkursach adresowanych do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami.
21 września 2012

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA

KOMUNIKAT w sprawie decyzji GIS o wstrzymaniu na terenie całego kraju sprzedaży wszystkich alkoholi dostępnych w punktach sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz w punktach gastronomicznych pochodzących z Republiki Czeskiej, z wyjątkiem piwa i wina.
20 września 2012

Szlakiem Greenway: Chrzanów - Babice - Alwernia

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na: ROWEROWY EKORAJD Z POWIATEM CHRZANOWSKIM
20 września 2012

Informacja Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze"

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” działającej na terenie gmin: Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia Wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Różnicowanie w k...
19 września 2012

OSTRZEŻENIE O INTENSYWNYCH OPADACH DESZCZU

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie
19 września 2012

Ochronne szczepienie lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chrzanowie informuje, iż w dniach od 27 września do 04 października 2012 r. na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
18 września 2012

Usuwanie szkód powodziowych na potoku Jankowickim

Informacja na temat zadania realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na terenie powiatu chrzanowskiego pn. „Usuwanie szkód powodziowych powstałych w 2010 r. na terenie powiatu chrzanowskiego, woj. małopolskie - Usuwanie szkód powodziowych na pot...
17 września 2012

Informacja - Starosty Chrzanowskiego

Kompleksowa modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Mętków Gminy Babice
17 września 2012

Piknik "Pożegnanie lata w Zagórzu"

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagórza, okolicznych miejscowości i wszystkich miłych gości na piknik "Pożegnanie lata", który odbędzie się w dniu 22 września (sobota) na placu za Przedszkolem Samorządowym w Zagórzu.
17 września 2012

Uzależnieniom mówimy NIE!

W miesiącu październiku, rozpoczynamy realizację dużego przedsięwzięcia z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, współfinansowanego przez Urząd Gminy w Babicach, pod nazwą: "Zdrowo, kolorowo i beznałogowo"
17 września 2012

VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu chrzanowskiego
14 września 2012

XXVII Sesja Rady Gminy Babice

21 września 2012 r. od godz. 16:00 w Urzędzie Gminy w Babicach (sala konferencyjna p.111) odbędzie się XXVII Sesja Rady Gminy Babice
13 września 2012

Płazy sprzymierzeńcem rolnika

Pamiętaj! - Życie tych pożytecznych i bezbronnych oraz prawnie chronionych zwierząt zależy w dużym stopniu od Twojego zachowania i kultury.
10 września 2012

WAŻNA INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE.
6 września 2012

LICZY SIĘ KAŻDY KLOCEK!

Akcja LEGO dla Przedszkola Samorządowego w Babicach.
6 września 2012

Projekt: "Wracam Na Rynek!"

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie w partnerstwie ze Społeczną Szkołą Zarządzania i Handlu od dnia 1 czerwca 2012 roku realizuje Projekt "Wracam Na Rynek!" finansowany przez Unię Europejską.
5 września 2012

BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zaprasza rolników i domowników ubezpieczonych w KRUS zdecydowanych podjąć zatrudnienie lub rozpocząć działalność gospodarczą do udziału w projekcie POKL
4 września 2012

Szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

W celu zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących, dwa razy w roku (na wiosnę i jesień) prowadzi się powszechne akcje wykładania przynęt ze szczepionką.
4 września 2012

Kolejny Zlot Wiedźm i Czarownic na Zamku Lipowieckim już za nami

Prawdziwe tłumy wiedźm i czarownic, a także czarodziejów, zleciały już po raz ósmy na swój zlot.
4 września 2012

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

MPO Sp. z o.o. w Jaworznie informuje, iż dnia 12 września b.r. na terenie Gminy Babice odbędzie się bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.