• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Dzień Strażaka w Rozkochowie

10 maja 2013
Któż nie chciałby zostać strażakiem? W naszej szkole chętnych nie brakuje, o rolę strażaka w szkolnym przedstawieniu starał się każdy.
Któż nie chciałby zostać strażakiem? W naszej szkole chętnych nie brakuje, o rolę strażaka w szkolnym przedstawieniu starał się każdy. W końcu dla strażaka nie ma rzeczy niemożliwych, tylko takie, które wymagają natężenia najszlachetniejszych zdolności i sił.
Nasi najmłodsi uczniowie z okazji uroczystości Dnia Strażaka przygotowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Pali się”. Młodzi artyści nie tylko bardzo dobrze poradzili sobie ze swoja rolą, ale również odczuli, jak wiele pracy i trudu wymaga ten zawód.  Bohaterowie naszego przedstawienia i cała lokalna społeczność docenia ten trud i darzy wszystkich Strażaków szacunkiem i uznaniem.
W szczególności dziękujemy obecnym na uroczystości zaproszonym Strażakom p. Pawelczykowi, p. Halbinie, p. Janiec, p. Bielowi oraz przybyłym członkom OSP Rozkochów, którzy opowiedzieli nam kilka słów o działalności straży i obdarowali nas upominkami, a także ufundowali szkolne stroje strażackie, które sprawiły uczniom wiele radości.
Jeszcze raz dziękujemy i życzymy satysfakcji z działalności zawodowej i społecznej, a także bezpiecznych powrotów z akcji do domów.