• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Akcja Mural – nowy konkurs w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”

2 października 2019

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w Akcji Mural.

W ramach prowadzonej kampanii, w roku szkolnym 2019/2020 wśród uczniów klas III-VI szkół podstawowych w całej Polsce przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszą pracę plastyczną prezentującą zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych z wykorzystaniem głównych elementów Kampanii Kolejowe ABC. Najlepsza praca namalowana zostanie na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie w formie wielkoformatowego muralu i będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.
W konkursie przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody zarówno dla biorących w nim udział uczniów, jak i dla uczestniczących szkół.
Dla zwycięskiej drużyny:
- wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę do wybranego miejsca w Polsce, gdzie dotrzeć będzie można koleją;
- 20 000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń w placówce, do której uczęszczają autorzy zwycięskiej pracy (w tym odmalowanie wybranych pomieszczeń szkolnych z naklejkami o powierzchni 10m2 nawiązującymi do muralu oraz informujące o zasadach bezpieczeństwa ruchu kolejowego);
Dla 5 wyróżnionych drużyn:
- 5 000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia szkolnego w placówce, do której uczęszczają autorzy wyróżnionych prac (w tym naklejki o powierzchni 3 m2 nawiązujące do Kampanii Kolejowe ABC oraz informującymi o zasadach bezpieczeństwa ruchu kolejowego);
Dla wszystkich uczestników:
- książki edukacyjne „Kolejowe przygody Rogatka” oraz pamiątkowe dyplomy.
Wierzymy, że Akcja Mural przyczyni się do rozpowszechnienia zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego i na obszarach kolejowych. Prowadzona akcja zachęci również dzieci i młodzież z lokalnych szkół do czynnego zainteresowania tematyką bezpieczeństwa na obszarach kolejowych i rozwinie ich kreatywność oraz pozwoli na zdobycie cennych nagród zarówno dla nich samych, jak i dla szkoły.

Więcej informacji na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural
Z wyrazami szacunku,
Zespół Kampanii Kolejowe ABC