• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Dzieci z naszej gminy znów będą się uczyć pływać.

16 marca 2016

Małopolski Projekt Nauki Pływania pn. „JUŻ PŁYWAM”

Gmina Babice podobnie, jak w latach poprzednich przystąpiła do projektu pn. „ Już pływam”, który będzie realizowany od marca do czerwca 2016r. w szkołach podstawowych z naszej gminy przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W projekcie będzie brało udział 60 uczniów .
Projekt ma na celu mądre i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Daje także uczniom szanse zdobycia umiejętności pływackich.
Nabyte umiejętności pływackie dzięki udziałowi w projekcie, mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na różnego rodzaju kąpieliskach, a także wpłynąć istotnie na zapobieganie problemom zdrowotnym, poprzez profilaktykę w kierunku chorób kręgosłupa i chorób narządu ruchu. Dodatkowo dzięki zajęciom na pływalni dzieci uczą się pożytecznego spędzania wolnego czasu, przy okazji zachęcane są do odkrywania nowych pasji i talentów sportowych.