• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

DZIEŃ SENIORA W MĘTKOWIE

10 lutego 2014
Uroczystości związane z obchodami Dnia Seniora to odpowiednia chwila, by na moment przystanąć i skłonić się w kierunku rodziców, dziadków, a nawet pradziadków, wyrażając tym samym wielki szacunek.
Uroczystości związane z obchodami Dnia Seniora to odpowiednia chwila, by na moment przystanąć i skłonić się w kierunku rodziców, dziadków, a nawet pradziadków, wyrażając tym samym wielki szacunek pokoleniom, którym my „młodzi” zawdzięczamy przetrwanie tak ważnych wartości jak miłość, rodzina, czy tradycja.
Tegoroczne obchody tego „święta” przebiegały w atmosferze pełnej życzliwości i radości. Gości przywitała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Pani Józefa Wierzba, składając serdeczne życzenia zdrowia i pogody ducha. Do życzeń przyłączył się Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha, a po nich zostało odśpiewane tradycyjne „sto lat”.
Część oficjalną uroczyście rozpoczęły młodsze przedszkolaki, przedstawiając tradycyjne jasełka, którym towarzyszyły piękne kolędy. Starsza grupa swoim programem przypomniała, iż w obecnym świecie, pędząc za pieniądzem nie powinniśmy zapominać o najważniejszych wartościach i kultywowaniu Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zaprezentowały tańce do utworów – „Walc łyżwiarzy” Johana Straussa oraz nowoczesny taniec maluszków do świątecznego przeboju Randy Travisa „Jingle Bell Rock”.
Po raz pierwszy podczas obchodów Dnia Seniora gościnnie wystąpił Zespół „Młode Podhale” z Nowego Targu, który zaprezentował żywiołowe przedstawienie. Gości w szczególny sposób urzekło wykonanie góralskich kolęd, pastorałek oraz tańców z ciupagami. Artyści przypomnieli tradycyjne obrzędy Świąt Bożego Narodzenia w programie „Godny Cas”. Seniorzy nie kryli łez wzruszenia, gromkimi brawami i owacją na stojąco nagradzali młodych górali. Na wszystkich zebranych uczestników czekał słodki poczęstunek i gorące danie przygotowane przez KGW w Mętkowie.
Organizatorzy tj. Koło Gospodyń Wiejskich składają serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się do organizacji Dnia Seniora w Mętkowie: Urzędowi Gminy Babice, Starostwu Powiatowemu w Chrzanowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mętkowie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Mętkowie - dzieciom i paniom nauczycielkom przedszkolnym, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Babicach, Państwu Katarzynie i Jarosławowi Adamczyk, Piekarni Mętków J.M. Drabiec,  Pani Celinie Gał, Pani Zofii Kosowskiej, Pani Małgorzacie Kosowskiej, Państwu Zofii i Janowi Pająk, Pani Grażynie Madejczyk, Radnej Pani Beacie Wierzbic, Radnemu Panu Leszkowi Kosowskiemu, Pani Halinie Sędzielarz.
Szczególne podziękowania dla Zespołu „Młode Podhale”, który przyjechał na specjalne zaproszenie Pani Katarzyny Kusior, Państwu Kosowskim za ufundowanie upominków dla dzieci.