• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Psie święto przed szlacheckim dworem

26 czerwca 2013
Prawdziwe psie piękności zawitały 22 i 23 czerwca do Wygiełzowa. W ramach imprezy pn. „Przed szlacheckim dworem” odbyła się klubowa wystawa chartów.
Prawdziwe psie piękności zawitały 22 i 23 czerwca do Wygiełzowa. W ramach imprezy pn. „Przed szlacheckim dworem” odbyła się klubowa wystawa chartów, wybór najsympatyczniejszego kundelka ziemi chrzanowskiej oraz pokaz woltyżerki.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem rywalizacji chartów na tzw. ringach, gdzie psy były oceniane przez sędziów. W godzinach popołudniowych odbył się konkurs na najładniejszy strój szlachecki. Panie w strojach szlacheckich prezentowały się ze swoimi psami. Można było podziwiać psich przedstawicieli ras polskich: polskiego owczarka nizinnego i gończego polskiego.
W niedzielny ranek rozpoczęła się tzw. „próba pracy”, czyli biegi chartów za sztuczną przynętą. Na starcie stanęły charty polskie, włoskie, rosyjskie,angielskie, irlandzkie, saluki. Przez cały czas trwania konkursy psy były oceniane przez sędziego. Te, które zdobyły największą ilość punktów zostały zwycięzcami w swojej rasie.
O godz. 15-tej odbył się konkurs, w którym wybrano najsympatyczniejszego kundelka ziemi chrzanowskiej. Wzięło w nim udział 27 uroczych psiaków. Jury przyznało cztery nagrody. Zwycięzcą został 8-letni piesek Kubuś.
Dwudniowa imprezę zakończył pokaz woltyżerki w wykonaniu warszawskiej grupy „ Lizard”
Impreza pn. „ Przed szlacheckim dworem” odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Babice.

Organizatorzy: Związek Kynologiczny o. w Bytomiu, GOKiS Babice, Klub Charta Polskiego składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy: Urzędowi Gminy Babice, Dyrekcji i pracownikom Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Babicach, Państwu Ewie i Dariuszowi Derendarzom, Panu Mirosławowi Dudek, Powiatowemu Zarządowi Dróg w Chrzanowie, właścicielom łąk pod dworem z Drogini oraz sponsorom: NSZZ „ Solidarność” przy ZG „ Janina „ w Libiążu, ZZ „Kontra” przy ZG „ Janina” w Libiążu, „ZooMAX”- sklep dla zwierząt w Chrzanowie.