• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Zmarł Józef Domagała

2 października 2012
Zmarł Józef Domagała ( ur.17.04.1921r.), społecznik i wybitny specjalista w zakresie infrastruktury technicznej. Inicjator wielu przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie Gminy Babice.
Zmarł Józef Domagała ( ur.17.04.1921r.), społecznik i wybitny specjalista w zakresie infrastruktury technicznej. Inicjator wielu przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie Gminy Babice. To dzięki jego zaangażowaniu i pomocy rozpoczęto budowę NPE w Wygiełzowie wraz z zabytkowym kościołem z Ryczowa z XVIw. Realnym stało się wybudowanie wielu obiektów użyteczności publicznej w tym Szkoła Podstawowa, Ośrodek Zdrowia w Babicach i remizy strażackie. Służył swoją wiedzą i doświadczeniem przy realizacji kluczowych dla rozwoju gospodarczego gminy zadań: elektryfikacji w latach 1955-1962, budowy sieci wodociągowej i gazowej oraz oświetlenia ulicznego. Lista zrealizowanych przedsięwzięć jest znacznie dłuższa i obejmuje cały szereg mniejszych inwestycji lecz nie mniej ważnych ze społecznego punktu widzenia, a przy tym realizowanych bardzo często przy udziale i pomocy samych mieszkańców.
W uznaniu zasług dla rozwoju społeczno-gospodarczego naszej gminy, na mocy uchwały Rady Gminy Babice z dn. 24 października 2003r. otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Babice”. Blisko 2 lata później jego wieloletnia aktywność społeczna i zaangażowanie została wyróżniona tytułem „Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego”.

Ponadto za wzorową pracę zawodową i aktywność społeczną został odznaczony:
1964r. „Srebrną Odznaką Odbudowy Warszawy”
1972r.: „Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury”,
„Złotym Medalem Zasługi Dla Pożarnictwa”
„Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski”
To wszystko pozostało, służy obecnym i służyć będzie jeszcze kolejnym pokoleniom mieszkańców naszej gminy. Zabrakło tylko Człowieka, który był motorem tak wielu działań. Wiadomość o jego śmierci przyjęliśmy z wielkim smutkiem. Jest to duża strata dla nas wszystkich.
Jego pożegnanie odbędzie w kaplicy na cmentarzu w Grębałowie (ul. Karola Darwina 1) Kraków, Nowa Huta, w dniu 04 października 2012r o godz.11:00.  

Pogrążonej w żalu i smutku rodzinie oraz wszystkim bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.
 
 Rada Gminy Babice
                                   
 Wójt Gminy Babice