• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

50- lecie Pożycia Małżeńskiego

27 kwietnia 2012
24 kwietnia 2012  roku w  Gminie Babice odbyła się uroczystość obchodów Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.
24 kwietnia 2012  roku w  Gminie Babice odbyła się uroczystość obchodów Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Jest to święto wszystkich par, które przeżyły 50 lat  w jednym związku małżeńskim, pary te zostały odznaczone Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Medal ten został przyznany  przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a wręczony został  przez Wójta Gminy.
W tym roku na obchody 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Wójt Gminy Babice Radosław Warzecha zaprosił pary małżeńskie, które zamieszkują na terenie naszej Gminy  i  sakramentalne tak powiedziały sobie w 1961 roku.
Uroczyste obchody rozpoczęła Msza Święta, która odbyła się w Kościele Parafialnym pod Wezwaniem Wszystkich Świętych w Babicach.
Msza została odprawiona przez księży naszej Gminy księdza Antoniego Pitka (Babice) oraz księdza Ryszarda Świdra (Zagórze).
Po Mszy Świętej dostojni Jubilaci już na sali konferencyjnej urzędu, zostali uroczyście przyjęci przez Wójta, który wyraził radość z powodu uczestnictwa w tak podniosłej uroczystości oraz szacunek i podziw dla wszystkich par, które mimo wielu różnych przeciwności losu wspierały się wzajemnie przezwyciężając trudy życia dnia codziennego i doczekały się tak wielkiego święta jakim są Złote Gody. Tą wspaniałą uroczystość swoją obecnością zaszczycili  również Pani Teresa Jochymczyk Skarbnik Gminy Babice oraz Pan Stanisław Rokosz Sekretarz Gminy Babice
Złote Pary Małżeńskie naszej gminy zostały odznaczane przez Wójta Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – Jubilaci zostali odznaczeni medalem w imieniu Prezydenta naszego kraju.
Jubilaci z rąk władz Gminy Wójta, Skarbnika oraz Sekretarza otrzymali również pamiątkowe dyplomy i wiązanki kwiatów.

Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na symboliczną lampkę szampana, został wniesiony uroczysty toast i odśpiewano sto lat..
Na zakończenie uroczystości Wójt Radosław Warzecha wręczył, każdej parze upominek -  ciepły koc.
Uroczystość zakończyła się wspólną fotografią wszystkich par małżeńskich, która została zrobiona przed budynkiem urzędu gminy. Wspólna fotografia na pewno będzie stanowiła  miłą pamiątkę z tego niezwykłego spotkania.

Dostojni Jubilaci, którzy 24 kwietnia 2012 r. zostali odznaczeni Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:
Bieniek Władysław i Władysława Zagórze, Błaszczyk Stefan i Maria Wygiełzów, Bolek Julian i Alina Zagórze, Ciszewski Ludwik I Władysława Mętków, Imiołek Jan i Janina Wygiełzów, Kaszuba Franciszek i Maria Rozkochów, Kurnik Józef i Władysława Jankowice, Mądrzyk Czesław i Zofia Babice, Olszewski Stanisław i Zofia Mętków, Pietrynek Franciszek i Irena Olszyny, Rożnawski Czesław i Zofia Babice,Rybarski Stanisław i Józefa Mętków, Szmalec Witold i Anna Zagórze, Uroda Tadeusz i Kazimiera Jankowice, Zdebik Marian i Genowefa Zagórze, Żurowski Konstanty i Maria Jankowice