• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Powszechny Spis Rolny

17 sierpnia 2010

PSR 2010 będzie przeprowadzany w dniach 1 września – 31 października 2010 r. Powszechny Spis Rolny 2010, będzie pierwszym spisem realizowanym od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w tym samym terminie i w tym samym zakresie tematycznym, co w innych państwach członkowskich UE.

    Od 1 września do 17 października br. na tej stronie  zostanie udostępniony elektroniczny formularz spisowy dzięki któremu będziecie Państwo mogli spisać się samodzielnie. Na stronie będzie dostępna szczegółowa instrukcja sposobu wypełniania formularza.
- W pierwszej kolejności przed przystąpieniem do wypełniania formularza spisowego należy wypełnić formularz identyfikacyjny, podając swój PESEL, nazwisko, imię (imiona) oraz stworzyć własne hasło (zgodnie ze wskazówkami na stronie) oraz przepisać ciąg znaków.
-  Wypełnienie ww. pozycji pozwoli wejść w formularz spisowy i przystąpić do wypełnienia go.
Ważna informacja! Od pierwszego uruchomienia formularza spisowego można go wypełniać fragmentami przez 14 dni!
- Do każdego ponownego uruchomienia formularza wystarczy wpisać nr PESEL i hasło (wpisane przy pierwszym uruchomieniu).
    Jeśli nie spiszecie się Państwo przez Internet, to w dniach 8 września do 31 października br. będą kontaktowali się z Państwem Ankieterzy statystyczni - pracownicy urzędu statystycznego w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego. Zobowiązani są oni do podania swoich danych identyfikacyjnych. Tożsamość ankieterów można w każdej chwili sprawdzić w wojewódzkim urzędzie statystycznym.
   Gospodarstwa rolne, które wcześniej nie dokonały samospisu lub nie zostały spisane poprzez wywiad telefoniczny, będą odwiedzone przez rachmistrzów spisowych.
Rachmistrz spisowy, przeprowadzający bezpośredni wywiad, posługuje się identyfikatorem zawierającym: imię i nazwisko, zdjęcie, pieczęć urzędu statystycznego, a także pieczątkę imienna  i podpis dyrektora urzędu statystycznego który wydał identyfikator.

    Użytkownik gospodarstwa rolnego podawać będzie w trakcie wywiadu m. innymi dane dotyczące:
- danych osobowych (np. imię i nazwisko, pesel, NIP, adres),
- powierzchni użytkowanych gruntów rolnych w ha (np. własnych, dzierżawionych),
- powierzchni poszczególnych upraw  w ha,
- zwierząt  gospodarskich,
- maszyn i urządzeń,
- osób pracujących w gospodarstwie (np. ich czasu pracy w gospodarstwie i w innej działalności zarobkowej),
- innej działalności zarobkowej niż rolnicza (np. agroturystyka, rękodzieło),
- korzystania ze wsparcia rozwoju obszarów wiejskich (np. płatności bezpośrednie i inne dopłaty).
 
Użytkownik gospodarstwa rolnego  obowiązany jest do udzielania odpowiedzi zgodnie z ustawą o powszechnym spisie rolnym, przywołanej w § 1, ust. 1, pkt 2.
Udzielenie odpowiedzi niezgodnych ze stanem faktycznym oraz odmowa udzielenia odpowiedzi pociągają za sobą skutki prawne  przewidziane w przepisach art. 56 i 57 ustawy o statystyce publicznej.
Szczegółowe informacje  znajdują się w ustawie z dnia 17.07.2009 r. o powszechnym spisie rolnym 2010 r. (Dz.U. Nr 126 poz. 1040) oraz Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1166/2008 z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie badań struktury gospodarstw rolnych i badania metod produkcji rolnej oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 571/88  oraz na stronnie GUS www.stat.gov.pl