• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Rodzinne zawody wędkarskie w Rozkochowie.

20 lipca 2010

8 już zawody rodzinne pn. „Wędkarska biesiada rodzinna” zostały otwarte przez Wójta Gminy Babice Romana Warchoła . . .

     8 już zawody rodzinne pn. „Wędkarska biesiada rodzinna” zostały otwarte przez Wójta Gminy Babice Romana Warchoła, który życzył wszystkim uczestnikom złowienia dużej ryby a przede wszystkim dobrej zabawy. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 100 osób, które startowały w dwu osobowych zespołach rodzinnych. Frekwencja dopisała również wśród kibiców na co niewątpliwie wpływ miała piękna słoneczna pogoda. Nawet ryby wyjątkowo brały, gdyż ok. 30 drużynom udało się złowić choćby najmniejszą rybę. Sukces w postaci złowionej ryby cieszył wszystkich uczestników ale przede wszystkim tych najmłodszych. W zawodach nie było przegranych i każda drużyna została nagrodzona. Poczęstunek dla wszystkich przygotował gospodarz i organizator zawodów czyli OSP Rozkochów. OSP Rozkochów jak i Klub „Karaś” czyni starania by ośrodek przy Starorzeczu Wisły tętnił życiem. Rodzinne zawody wędkarskie to tylko jedna z propozycji skierowana do mieszkańców Rozkochowa, Gminy i jej okolic. Kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez nas jest bogaty. Teraz już pełną parą idą przygotowania do największego przedsięwzięcia organizowanego przez OSP czyli już X edycji obozu „Pomocna Dłoń. Jest to szansą na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji przez dzieci z rodzin, których rodzice z różnych powodów nie mogą wysłać swoich pociech na wczasy i tak potrzebny wypoczynek. W zeszłym roku w obozie wzięło udział 80 dzieci oraz druhny i druhowie z młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu Gminy Babice. W tym roku spodziewamy się podobnej liczby. Dzieci mają zapewnione nocleg i wyżywienie a także zajęcia edukacyjno – sportowe. Należy podkreślić, że uczestnictwo w obozie jest nieodpłatne – z wielkim zapałem opowiada Naczelnik OSP Jan Halbina i wylicza dalej – planujemy także zorganizowanie w ostatnią sobotę wakacji zawody wędkarskie dla dzieci wraz z opiekunami. Dodatkowo w tym roku będziemy gospodarzem zawodów w ramach ligi powiatu, w której startuje 6 drużyn w tym i my, o Puchar Wójta Gminy Babice. Inne imprezy, to organizacja zawodów strażackich i sportowych m.in. z okazji Dnia Strażaka czy Dnia Dziecka, przeprowadzenie turnieju piłki plażowe itd. Oferta przeprowadzanych wydarzeń jest naprawdę bogata i skierowana do dużej liczby odbiorców. 
     Zawody odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Babicach, Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Klubu Wędkarskiego „Karaś” a także dzięki sponsorom prywatnym, którzy ufundowali nagrody dla uczestników i są to Panowie Wiesław Buczek i Stanisław Dusza.
     Jako ciekawostkę informujemy, iż w ostatnich dniach na łowisku Klubu Wędkarskiego „Karaś” na Starorzeczu Zakola B w Źródłach udało się złowić ogromnego amura. To już kolejna duża ryba na naszych łowiskach. Jednak o takich rozmiarach zdarzyła się po raz pierwszy a przynajmniej na dzień dzisiejszy nie wpłynęło zgłoszenie o większym czy nawet podobnym okazie – relacjonuje Naczelnik OSP jak również Prezes Klubu „Karaś” zarządzającego tymi łowiskami Jan Halbina - Amura, który miał ponad 16 kilo i mierzył 107 cm złowił wędkarz z Lędzin w godzinach nocnych co niewątpliwie miało wpływ na złowienie takiej ryby. Holowanie trwało 10 minut a wędkarz dysponował sprzętem amatorskim co jest wyczynem nie lada – zakończył.