• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Sytuacja pogodowa

31 maja 2010
Sytuacja pogodowa - niedziela/poniedziałek ( 30/31.05.) ,  poniedziałek ( 31.05) wtorek (01.06) i środa (02.06)

W nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31.05) ośrodek niżowy znad Morza Północnego pogłębiając się przemieści się nad Pomorze Zachodnie, z zachodu na wschód będzie przesuwał się front chłodny, a na północy zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu, a początkowo miejscami wystąpią także burze. Prognozowana wysokość opadów: do 5 mm na Mazurach, Podlasiu, Lubelszczyźnie i w woj. lubuskim, od 5 do 10 mm, lokalnie 15-25 mm na pozostałym obszarze, tylko na Pomorzu 10-15 mm, lokalnie 25-35 mm. Temperatura minimalna od 9°C na zachodzie do 14°C na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.
W poniedziałek (31.05)  Polska pozostanie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Żuławami. Województwa wschodnie i północne znajdą się w strefie frontów atmosferycznych. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze, tylko krańce wschodnie początkowo będą w cieplejszej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, a na wschodzie i północy miejscami także burze. Prognozowana wysokość opadów: na północnym zachodzie i zachodzie od 0 do 5 mm,  na wschodzie od 5 do 10 mm, lokalnie w czasie burz 10-20,  na Dolnym Śląsku od 5 do 10 mm, w Sudetach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14°C na Wybrzeżu i zachodzie, 18-20°C w centrum do 21°C na wschodzie. Wiatr z kierunków zachodnich słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, w porywach do 50 km/h z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać 60 km/h.
We wtorek (01.06) Polska pozostanie na skraju niżu z ośrodkiem nad Ukrainą. W województwach północnych przebiegać będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na południu lokalnie intensywne. Prognozowana wysokość opadów: na południowym zachodzie i południu kraju od 10 do 30 mm, lokalnie w Małopolsce do 35, na Mazowszu,  Lubelszczyźnie i na Mazurach od 5 do 10 mm lokalnie 20 mm,  na pozostałym obszarze do 5 mm.
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny porywisty w porywach do 60 km/h z kierunków północnych.
W środę (02.06) Polska nadal pozostanie na skraju rozległego niżu znad Ukrainy i Estonii. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu głównie o charakterze ciągłym, okresami intensywne oraz lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów:  od 10 do 20 mm, lokalnie 30 mm od Pomorza Wschodniego i zachodnich Mazur przez Wielkopolskę po Śląsk, na północnym-wschodzie od 5 do 15 mm a na pozostałym obszarze do 10 mm. Temperatura minimalna od 9°C na północy i  południowym wschodzie do 15°C na północnym wschodzie, temperatura maksymalna od 13°C, 14°C  miejscami na zachodzie i południu do 21°C na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, przeważnie północno-zachodni.

Sprawdzalność opadów na wtorek i środę wynosi w granicach 70-80%.