• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Nowy Sołtys w Rozkochowie

13 maja 2010

Po stracie sołtysa Antoniego Nowaka, który pełnił tę funkcję od 2003r. wybrano jego następcę, który przejął jego obowiązki . . .

     Po stracie sołtysa Antoniego Nowaka, który pełnił tę funkcję od 2003r. wybrano jego następcę, który przejął jego obowiązki. W wyborach, które odbyły się 25 kwietnia wystartowało 2 kandydatów. Decyzją mieszkańców Rozkochowa na ich przedstawiciela wybrano Pana Ryszarda Kuciela.
Poniżej krótka prezentacja wybranego sołtysa, wyzwania przed jakimi staje i najbliższe plany.
     JK: Od niedawna jest Pan Sołtysem Rozkochowa, proszę w kilku słowach opowiedzieć o sobie?
     RK: W pierwszej kolejności muszę podkreślić, że będę się starał kontynuować to co zaczął i, niestety, nie dokończył poprzedni Sołtys. Zdaję sobie sprawę jak ciężkie zadanie mnie czeka. ŚP Antoni Nowak był już osobą rozpoznawalną, mieszkańcy darzyli go zaufaniem a swoim zaangażowaniem i pogodą ducha zarażał wszystkich dookoła. Przede wszystkim był skuteczny w tym co robił. Ze swojej strony chcę zrobić wszystko, żeby nie rozczarować mieszkańców. Jestem członkiem Rady Sołeckiej od paru lat i stawiam sobie za cel by nie zniweczyć tego, w co mój poprzednik włożył tyle trudu. Wracając do pytania to mam 61 lat, jestem żonaty, mam 2 dorosłych synów. Od 30 lat mieszkam w Rozkochowie i ta miejscowość jest bardzo bliska mojemu sercu.
     JK: Co według Pana powinno się w pierwszej kolejności zrealizować? Jakie ma Pan plany?
     RK: Mam już ściśle określone plany i priorytety. Jednak koncepcja i chęci to nie wszystko. Potrzeba jeszcze pieniędzy. Mam nadzieję, że stopniowo uda się realizować te najważniejsze przedsięwzięcia. W mojej opinii bardzo ważne jest przeprowadzenie remontów dróg powiatowych i gminnych w sołectwie. Kolejną sprawą jest zorganizowanie wolnego czasu dla młodzieży. Jesteśmy zadowoleni, że powstał u nas plac zabaw, gdzie ochoczo bawią się nasi najmłodsi mieszkańcy. Jednak chcemy poprzez np. sport oderwać młodzież od komputerów, telewizorów, a także nierozsądnych pomysłów. Moim wielkim marzeniem jest powołanie drużyny piłkarskiej. Przecież w Gminie Babice praktycznie w każdej miejscowości takie drużyny istnieją więc dlaczego u nas nie miałoby być tak samo. Wiąże się to także z poprawą infrastruktury sportowej i w tej sprawie chcę wesprzeć prężnie działającą OSP Rozkochów. Zresztą następnym krokiem jest wypracowanie wspólnego zdania z przedstawicielami OSP bo tylko wspólnie mamy jeszcze większą szansę na realizację stawianych sobie zamierzeń.  Kolejnym aspektem, który jest ważny to ścisła współpraca z Urzędem Gminy, z radnymi i sołtysami innych sołectw. Przepływ informacji i wymiana doświadczeń jest bezcenna.
     JK: Czy rozpoznał Pan już potrzeby mieszkańców Rozkochowa? Czego najbardziej im brakuje?
     RK: Od wyborów minęło niewiele czasu i jest to zbyt krótki okres by dokładnie rozpoznać potrzeby ludzi. Jednak opinia mieszkańców jest dla mnie kluczowa. Na bieżąco będę z ludźmi rozmawiał i uwzględniał wszelkie sugestie. Wspominałem już np. o remontach dróg i myślę, że wszyscy są zgodni w tej tematyce. Takie ulice jak: ul. Źródlana, ul. Kwiatowa, ul. Łąkowa czy drogi powiatowe w Rozkochowie wymagają remontu. Jest jeszcze wiele innych spraw  ale wszystko po kolei…