• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ GIMNAZJALISTÓW

12 maja 2010

W poniedziałkowe przedpołudnie na boisku sportowym w Mętkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów.

     W poniedziałkowe przedpołudnie na boisku sportowym w Mętkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Gimnazjalistów. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Mętkowie a boisko udostępnił Klub Sportowy „Korona„ Mętków.
     W zawodach uczestniczyły trzy zespoły z naszej gminy. Swoje reprezentacje w Mętkowie miało PG Babice, PG Zagórze oraz gospodarz turnieju PG Mętków. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdy” a mecze trwały 2 x 15. Pomimo nie najlepszego stanu boiska zawodnicy pokazali wiele ciekawych akcji i strzelili kilka ładnych bramek.
     W pierwszym meczu gospodarze turnieju zmierzyli się z reprezentacja PG Babice. Pomimo porażki 0:2 zawodnicy z Mętkowa pokazali ładny futbol i mieli sporą szansę na odwrócenie wyniku. Jednak przy stanie 0:1 drużyna z Mętkowa nie wykorzystała doskonałej szansy jaką jest rzut karny. Kolejne akcje nie przynosiły już tak klarownych sytuacji do strzelenia gola. W końcówce meczu drugą bramkę zdobyli zawodnicy z Babic czym przypieczętowali zwycięstwo.
     W drugim meczu zawodnicy Zagórza zmierzyli się z Mętkowem. W tym meczu Zagórze wygrało 5:0 jednak swoje okazje miał także Mętków. Brak ogrania i spokoju pod bramką przeciwnika sprawił, że nie zdobyli oni nawet honorowego trafienia.
     Ostatni mecz to walka o awans do turnieju powiatowego pomiędzy Babicami i Zagórzem. Mecz obfitował w sporą liczbę ciekawych akcji jednak zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Zagórza. Oczywiście Babiccy zawodnicy mieli swoje sytuacje ale wynikały one raczej z indywidualnych umiejętności a nie z zespołowej gry. Po pierwszej połowie Zagórze prowadziło 1:0. Dopiero druga bramka strzelona na początku drugiej połowy sprawiła, że Babice otrząsnęły się z letargu i zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Kolejne akcje nie przynosiły bramek i dopiero w końcówce udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Na więcej nie starczyło im czasu i Zagórze wygrało 2:1.
     Zatem w kolejnym etapie, na szczeblu powiatowym naszą gminę reprezentować będzie PG Zagórze.
     Informujemy, że w czwartek od godz. 10 na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Babicach odbędą się zawody szkół podstawowych.