• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Krwiodawcy są wśród nas

11 maja 2010

W ostatnią niedzielę odbyła się Czwarta Gminna Akcja Zbiórki Krwi zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum w Babicach.

W ostatnią niedzielę odbyła się Czwarta Gminna Akcja Zbiórki Krwi zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum w Babicach. Tym razem honorowo oddało krew 15 osób ( w tym 6 kobiet), a kolejnych sześć chciało, lecz z różnych względów nie mogło.
- Zbiórka krwi trwała od godziny 9.00 do 13.30. Jesteśmy zadowoleni, że nasza akcja cieszy się zainteresowaniem i to nie tylko mieszkańców naszej gminy. Honorowo oddały u nas krew także osoby np. z Chrzanowa.  – poinformowała dyrektor babickiego gimnazjum Beata Wiśniewska – Pasierb.
Organizatorzy akcji zapewnili wszystkim dawcom i osobom im towarzyszącym kawę, herbatę, pyszne ciasto i miłe towarzystwo. Każdy, kto oddał krew otrzymał również breloczek z posiadaną grupą krwi.
Takie akcje, jak ta w naszej gminie edukują mieszkańców, popularyzują ideę Honorowego Krwiodawstwa. Wychowują również przyszłych dawców – już teraz krew oddają absolwenci gimnazjum, a obecni uczniowie obiecują, że po uzyskaniu pełnoletności na pewno nie będą się bali igły.