• Facebook
  • Newsletter
  • Kanał RSS
  • EN
  • Zmiana wielkości czcionki
  • Zmiana kontrastu
  • Drukuj
Formularz wyszukiwania
  • Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Babicach
  • ePUAP

Coraz więcej Honorowych Dawców Krwi

20 października 2009

Honorowe Krwiodawstwo jest coraz popularniejsze w naszej gminie – tak można sądzić po efekcie Trzeciej Gminnej Akcji Zbiórki Krwi zorganizowanej w ostatnią niedzielę w Publicznym Gimnazjum w Babicach.

     Honorowe Krwiodawstwo jest coraz popularniejsze w naszej gminie – tak można sądzić po efekcie Trzeciej Gminnej Akcji Zbiórki Krwi zorganizowanej w ostatnią niedzielę w Publicznym Gimnazjum w Babicach.
     „Krew daje życie” - pod takim hasłem odbywała się akcja i aż 35 osób podzieliło się tym bezcennym płynem, oddając po 450 ml krwi. Chętnych było10 osób więcej, niestety z różnych względów nie wszyscy mogli. Na apel szkoły najliczniej zjawili się mieszkańcy Rozkochowa, Babic i Mętkowa. W babickim gimnazjum krew oddało też 7 osób spoza naszej gminy.
     Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Coraz więcej ludzi ma świadomość takiej formy pomagania innym i potrzebę zrobienia czegoś dobrego bezinteresownie. Nasza Akcja wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw proponując Honorowe Krwiodawstwo. W niedzielę przyszli też do nas nasi pełnoletni już absolwenci i oddali krew, a my jesteśmy z nich bardzo dumne – stwierdziły prowadzące akcję dyrektor gimnazjum Beata Wiśniewska – Pasierb, pedagog Agnieszka Ząbek i nauczycielka Joanna Siuda.
     Organizatorzy zapewnili wszystkim pyszny poczęstunek i pamiątkowe upominki ufundowane przez Wójta Gminy Babice.